понеділок, 1 жовтня 2018 р.

Підготовка до конкурсу "Бобер"

Шановні колеги,  міське методичне об'єднання вчителів інформатики нагадує про проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп'/ютерної вправності "Бобер". Докладні інструкції на сайті bober.net.ua  Так як реєстрація на конкурс (подача заявок) закінчується 31 жовтня, а осінні канікули починаються 13 жовтня, необхідно зібрати кошти і зробити заявки до канікул. Шкільні координатори конкурсу самостійно переказують кошти на рахунок: 
Філія ПАТ "УКРЕКСІМБАНК" у м. Львові
Рахунок 26004000028621
МФО 322313
Рекомендований внесок 18 грн. з них 11% залишаються на оргвитрати школи. Тобто з кожного учасника збираємо по 18 грн. пересилаємо по 16 грн. Залишок - на сплату банківської комісії.
  Також шкільні координатори надсилають заявки та сканкопії квитанцій про оплату на електронну адресу оргкомітету bebras.ukr@gmail.com    та на адресу міського координатора berestlav@gmail.com  Тема листа - "Заявка _______ школи на конкурс Бобер".
Сподіваємося на активну участь учнів всіх шкіл громади!

середа, 29 серпня 2018 р.

Серпнева майстерня

29 серпня в приміщенні Соледарської ЗОШ №13 відбулася серпнева педагогічна майстерня вчителів інформатики громади.
Під час роботи майстерні були розглянуті методичні рекомендації викладання інформатики в 2018-2019 навчальному році. Особливу увагу при цьому було приділено викладанню інформатики в 10 класах, яке буде здійснюватися за новою програмою. Також були розглянуті питання участі учнів та педагогів у різноманітних конкурсах, змаганнях, олімпіадах. Був затверджений план роботи методичного об'єднання на новий навчальний рік. А також розглянуто багато інших питань. Майстерня відбулася в теплій конструктивній атмосфері.
Бажаю всім колегам вдалого навчального року.

Матеріали майстерні

вівторок, 28 серпня 2018 р.

Педагогічна майстерня «Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів як стратегічна задача загальної середньої освіти»

22.08.2018 року в рамках серпневого Конгресу освітян Донеччини працювала педагогічна майстерня  «Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів як стратегічна задача загальної середньої освіти» . Мета даної секції: підвищити рівень професійної компетентності учасників щодо визначення засобів формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках інформатики в  навчальному році в контексті впровадження Нової української школи. В роботі заходу взяли участь 30  фахівців Донеччини.
     Роботу секції очолила Пилипчук О.А., завідувач відділу інформатики Донецького облІППО, яка визначила ключові аспекти та напрями роботи при викладанні курсу  інформатики в контексті Нової української школи.
     Логвінов В.Б., методист відділу інформатики Донецького облІППО ознайомив  присутніх з особливостями викладання модулю за вибором «Веб-дизайн», який є одним з найпопулярніших при викладанні інформатики в старшій (профільній) школі.
      З  програмою мережних академій  Cisco для навчання з напряму ІТ в навчальних закладах озхнайомив Ступак Г.В., старший викладач кафедри АТ ДонНТУ, керівник мережної академії  Cisco, ДонНТУ.
    З реалізацією ідеї  євроінтеграції на уроках інформатики з власного досвіду ознайомила Мукосєєнко О.А., учитель інформатики, КМ « Маріупольська ЗОШ №33 Маріупольської міської ради».
       Панрикінці майстерні Котлярова Н.С., учитель інформатики Краматорської ЗОШ №23 Краматорської міської ради провела міні-тренінг з формування навичок XXI століття-навички “4К”,  під час якого учасники працювали в групах,  розв’язували креативні задачі та виконували  освітні кінезіологічні вправи.
  

пʼятниця, 2 лютого 2018 р.

День безпечного Інтернету


6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.
Щоб долучитися ознайомтеся з додатками за посиланням https://goo.gl/qwVLqq а також на сайті облІППО https://goo.gl/3o9BKp

Як підготуватись до проведення Дня безпечного Інтернету 2018?
  • Завантажуйте логотип «День безпечного Інтернету 2018»;
  • Завантажуйте Ключові повідомлення Дня безпечного Інтернету 2018 тут;
  • Проводьте зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести із безпеки онлайн;
  • Повідомте про свої заходи тут;
  • Перегляньте свої онлайнові ресурси на дотримання та повагу прав людини;
  • Для онлайнової підтримки Дня безпечного Інтернету 2018 можна використати Thunderclap за посиланням: https://www.thunderclap.it/projects/65927-support-safer-internet-day
  • 8 ️ вправ для підлітків, вправи та рекомендації для батьків та педагогів можна знайти у “Керівництві із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті” (Схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з інформатизації закладів освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (Лист ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти” №21.1/12-Г-761 від 09.11.2017) Завантажити можна за посиланням: goo.gl/6vvsFk
Для того, щоб бути в курсі того, як цей день відзначається в світі, можна слідкувати за хештегами #ДеньБезпечногоІнтернету,  #SID2018 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах.
Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid
День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID
Центр кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org/
Якщо у Вас є запитання чи пропозиції, будь ласка звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com

четвер, 1 лютого 2018 р.

Вебинар вчителів інформатики

Першого лютого  відбувся вебінар вчителів інформатики Соледарської об'єднаної громади «Сучасні підходи до організації навчання й інтерактивні технології у вивченні інформатики».
Головною метою оновлення навчальної програми з інформатики є розкриття компетентнісного потенціалу предмета, а також приведення програми у відповідність до концепції нової української школи.  Щоб відповідати сучасним вимогам, вчителі повинні широко використовувати і нові і традиційні інтерактивні та інтернет-технології. Результатом такого процесу має бути сформованість загальної компетентності людини, що містить сукупність ключових компетенцій і є характеристикою особистості.
Питання, розглянуті під час вебінару:
  • Загальні принципи використання сучасних методик та технологій викладання інформатики. Інфографіка.
  • Візуалізація інформації.
  • Використання технології  Plickers
  • Використання інтерактивного доданка  «Багато мишей»
відеозапис частини вебінару
Матеріали вебінару