вівторок, 22 грудня 2009 р.

Вітання з Новим роком


Всіх колег вітаємо з Новим роком!!! Бажаємо натхнення, творчих злетів, перемог вам та вашим учням, родинного щастя. Нехай новий рік приносе вам тільки приємні сюрпризи!

субота, 19 грудня 2009 р.

Міжнародний конкурс "Бобер"

Шановні колеги. Всі бажаючи учні можуть прийняти участь у міжнародному конкурсі з інформатики "Бобер". На мій погляд це цікава альернатива предметній олімпіаді з інформатики. На відміну від завдань олімпіади, які потребують суттєвих пізнань у програмуванні, завдання конкурсу "Бобер" розраховані на дуже широкий круг учнів 5-11 класів. Завдання цього конкурсу передбачають знання історії розвитку інформатики, базові знання з інформаційних технологій та вміння застосовувати логічне мислення. Щоб прийняти участь у конкурсі не потрібно нікуди виїджати. Координатору конкурсу в школі потрібно тільки організувати його проведення у вашій школі та надіслати файли з результатами на адресу оргкомітету.
Умови участі в конкурсі, бланк заявки, завдання минулого року з відповідями можна отримати електронною поштою, попередньо звернувшись до відділу освіти за телефоном 44-88-87.
Бажаю вам та вашим учням перемог.
Прохання, відгуки  після проведення конкурсу опубліковувати у коментарях нашої віртуальної спільноти.

неділя, 15 листопада 2009 р.

Перенесення строків семінару-практикуму

Семінар-практикум учителів інформатики за темою «Методика викладання базового курсу інформатики в 9 класі» переноситься на  5 грудня 2009 року. Він відбудеться в Парасковіївській ЗОШ І - ІІІ ступенів одночасно з ІІ етапом Всеукраїнської олімпіади з інформатики. На семінарі-практикумі вчителям інформатики необхідно представити власні матеріали для районного методичного кейсу матеріалів для 9 класу. А саме: розробки поурочних планів конкретної теми, матеріали для проведення практичних робіт (інструкції, систему оцінювання виконаних завдань необхідні, додаткові файли, тексти тощо), матеріали для проведення тематичних оцінювань.
Матеріали потрібно надані в паперовому та електронному варіантах. Всі роботи повинні мати титульну сторінку з вказанням назви та виду матеріалів та обов’язково інформацію про автора (прізвище, ім’я, по батькові, школа, категорія, звання).

середа, 4 листопада 2009 р.

Педагогічний практикум "Методика викладання базового курсу інформатики в 9 класі"

Нагадуємо, що педагогічний практикум для вчителів інформатики з теми «Методика викладання базового курсу інформатики в 9 класі» відбудеться 12.11.2009р.
Місце проведення:відділ освіти Артемівської райдержадміністрації.
Вчителям інформатики на практикумі представити власні методичні рекомендації викладання тем курсу інформатики 9 класу, інструкції та необхідні матеріали для проведення практичних робіт, розробки уроків тощо.

Організація дистанційного навчання учнів під час подовжених канікул

У зв'язку з тимчасовим призупинення навчального процесу у навчальних закладах з метою недопущення виникнення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, починаючи з 2.11.2009р. пропонуємо організувати роботу учнів дистанційно.
А саме:
- Учителям організувати ознайомлення учнів з рекомендаціями щодо організації самоосвітньої діяльності під час подовжених канікул та інформацією, що розміщенна і буде постійно оновлюватися на сайті облІППО та платформі дистанційного навчання Moodle у рубриці "Дистанційна освіта";
- Адміністраторам шкільних сайтів пропонуємо створити окрему сторінку для розміщення рекомендацій школярам, завдань для виконання з предмету, творчих робіт;
- Учителям шкіл використовувати для роботи з учнями власні блоги або сайти.
Просимо до 5.11.2009 сповістити методичне об'єднання про виконану або заплановану роботу і надати адреси сайтів та блогів, що використовуються для дистанційного навчання учнів. це можна зробити залишивши коментар або переславши електронною поштою на адресу відділу освіти. Довідки за телефонами 944-88-87 та 0962358854.
На сайті Донецького облШППО у розділі "Дистанційна освіта" розміщені методичні рекомендації та завдання для учнів. рекомндуємо їх використовувати під час роботи з учнями.

пʼятниця, 16 жовтня 2009 р.

Обласний семінар-практикум "Профільна підготовка старшокласників сільської школи - шлях до вибору професії"

15 жовтня в Новолуганській ЗОШ відбувся обласний семінар-практикум "Профільна підготовка старшокласників сільської школи - шлях до вибору професії" у формі технопарку. Відгуки гостей, учасників семінару, керівників методичних служб схвальні. Емоції всіх учасників позитивні.
Керівник студії №4 "Дистанційна освіта - рівні можливості" Лавщук Володимир Іванович висловлює щирі слова подяки членам творчої групи Восколєй Вікторії Михайлівні, Безсмертній Ларисі Вікторівні, Літвіновій Вікторії Вікторівні, Кальницькій Олені Володимирівні за якісну підготовку та проведення семінару. Також дякую всім небайдужим вчителям за надані матеріали.

неділя, 4 жовтня 2009 р.

Вітання з Днем Учителя


Учить трудиться, думать смело,
Шагать. Дороги хороши...
Нет в мире радостнее дела,
Чем воспитание души!
Наставникам стихи и песни,
Сверканье вдохновенных строк,
Мудрейшей изо всех профессий,
Величью звания: "Педагог!"
Нет в мире должности прекрасней,
Труда отважней и милей...
Сияет синь. Сегодня праздник
Моих друзей, учителей!

Готуємося до проведення обласного семінару

15 жовтня 2009 року на базі Новолуганської ЗОШ відбудеться обласний семінар "Профільна підготовка старшокласників сільської школи - шлях до вибору професії". В рамках семінару буде діяти студія "Дистанційна освіта - рівні можливості".
Просимо надати матеріали для оформлення виставки досягнень інформатиків Артемівського району.
Телефон для довідок 8(0267)44 88 87

Участь у Всеукраїнському семінарі "Сучасні технології у навчанні інформатики"

З 27 по 29 жовтня 2009 року відбудеться Всеукраїнський семінар "Сучасні технології у навчанні інформатики". У рамках семінару проводиться виставка-ярмарок «Педагогічна скарбниця Донеччини». Для участі у ярмарку запрошуються методичні об’єднання вчителів інформатики, педагоги міст і районів області.

Номінації ярмарки:

- електронні програмні засоби навчання;

- авторські методичні посібники та підручники;

- журнали з інформатики, календарі, альбоми;

- портфоліо методичних об’єднань вчителів інформатики;

- вироби технічної творчості з інформатики;

- вернісаж комп’ютерної графіки.

Результати виставки-ярмарку будуть відображені в наказі Управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, засобах масової інформації державного та регіонального рівнів.

Для презентації педагогічного досвіду Донецької області готуються до друку видання: «Збірник життєвих ситуативних завдань з інформатики» та «Інформатика в ребусах, кросвордах та казках» за матеріалами творчих вчителів.

Гарантуємо збереження авторських прав та одержання авторського примірника.

Просимо надати матеріали в електронному та паперовому вигляді до 01.10.2009 року до районного відділу освіти або в кабінет № 313 головного корпусу облІППО (вул. Артема, 129-а). Обов’язково вказувати П.І.Б. (повністю), навчальний заклад, де працює вчитель, контактний телефон.

Кожне методичне об’єднання має презентувати свою роботу.

Телефони для довідкової інформації 8 (062) 345 16 93, 8 (0627) 44 88 87

e-mail: dontvor@yandex.ru

середа, 30 вересня 2009 р.

Привітання з Днем знань


Шановні колеги! Вітаємо всіх з новим навчальними роком. Бажаємо родинного благополуччя і міцного здоров'я, щоб вистачило його на творчі злети.

Методичні рекомендації

Пропонуємо ознайомитись з основними методичними рекомендаціями Донецького облІППО викладання інформатики в 2009-2010 навчальному році

Повний текст методичних рекомендацій міністерства освіти і науки на сайті www.mon.gov.ua
Повний текст методичних рекомендацій Донецького облІППО в журналі "Педагогічна скарбниця Донеччини"

Серпневі студії

26 серпня в Парасковіївській ЗОШ о 9.00 відбудеться засідання серпенвої студії вчителів інформатики.
Пропонуємо план проведення студії:
1. Аналіз роботи РМО вчителів природничого циклу району за 2008-2009 н.р. та результатів ДПА.
2. Методичні рекомендації та завдання вчителям на 2009-2010 н.р.
3. Особливості викладання інформатики у 9 класі 12 –річної школи
4. Допрофільна підготовка з інформатики, викладання інформатики в початкових класах
5. Навчально - методичне забезпечення викладання інформатики (перелік програм, підручників, посібників тощо)
6. Робота над помилками як одна з основних форм подолання прогалин у знаннях і вміннях учнів
7. Формування навичок самоосвіти, основ дистанційної освіти та розвиток потенціалу обдарованих та здібних учнів через участь в Інтернет-олімпіадах, конкурсах, змаганнях
8. Самоосвітня робота та курсова перепідготовка вчителів, проходження тренінгів для якісного викладання курсів за вибором
9. Реалізація методичних вимог, щодо ведення шкільної документації (Наказ МОН України від 03.06.2008 № 496 «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів»), правила облаштування кабінетів ІІКТ.
10 Діагностичне анкетування вчителів та рекомендації щодо планування роботи МО вчителів природничого циклу на 2008-2009н.р.
11. Панорама методичних новинок та літератури
12. Організація творчих груп з розвитку методів застосування технологій дистанційної освіти в профільному навчанні та створенні віртуального методичного об’єднання учителів
13. Уточнення кадрового складу учителів інформатики району
14.Затвердження плану на новий навчальний рік

Просимо опублікувати ваші зауваження та доповнення до плану.

Розпочинає роботу віртуальна спільнота учителів інформатики

Увага! До відома всіх вчителів інформатики Артемівського району Донецької області. З цього навчального року починає діяти наша віртуальна спільнота. В повідомленнях цього блогу Ви можете знайти методичні рекомендації, ставити питання та отримувати на них відповідь, ділитися своїми наробками та ідеями. Автори блогу сподіваються, що ця віртуальна спільнота стане надійним помічником та другом всім небайдужим вчителям інформатики.